בן ממשיך ירושת משק חקלאי

בן ממשיך ירושת משק חקלאי

 

משרדנו מתמחה בתחום דיני הירושה במושבים תוך התמחות ונסיון בתחום של בן ממשיך ירושת משק חקלאי.

להבדיל מדיני הירושה הכלליים, בירושת משק חקלאי במושב, ישנם כללים ספציפים המושפעים מהסכמים עליהם חתומים בעלי הזכויות בנחלה. כגון: בעל הנחלה,  האגודה השיתופית, הסוכנות היהודית לא”י, ומנהל מקרקעי ישראל – רמ”י.

הכלל בדבר מניעת פיצול נחלה וההסכמים החלים על המשק החקלאי, גורמים לסיבוכים משפטיים מורכבים לאחר פטירת בעל הנחלה. וכאשר דנים מה יעלה בגורלה לאחר פטירת ההורים.

האם תועבר הנחלה לבן הממשיך אשר מונה ע”י ההורים, או האם הנחלה תועבר לזוכה על פי צוואה. או שתימכר הנחלה והתמורה תחולק בין כלל האחים.

 

בן ממשיך - כללי ירושה במושב

כללי ירושת המשק החקלאי וזכות הבן הממשיך לקבל את המשק לאחר פטירת ההורים, במושב החתום על הסכם משולש. נקבעים בהסכם הנערך בין המושב לבין הסוכנות היהודית ורשות מקרקעי ישראל. הסכם זה קובע כללי ירושה שונים מחוק הירושה.

הכלל הוא כי לאחר פטירת בעל הנחלה, עוברת הנחלה לבן הזוג שנותר בחיים. אם שני ההורים הלכו לעולמם המשק יועבר לבן הממשיך. במידה ואין מינוי של “בן ממשיך”, המשק יועבר לאחד האחים תוך שפיצוי שאר האחים בגין חלקם בירושה.

לרוב הדברים אינם פשוטים, כגון במצב לאחר המינוי אחד ההורים ערך צוואה לטובת אח אחר. עולה השאלה האם מינוי בן ממשיך גובר על הוראות הצוואה?

 

עורך דין בן ממשיך ירושת משק חקלאי

למשרדנו נסיון רב בתחום של סוגיות העולות במקרים של ירושת משק חקלאי במושב לרבות. :  ביטול מינוי לבן ממשיך, הבן ממשיך אל מול צוואה, ירושת הנחלה על פי צוואה, הסכמה על הבן הממשיך תוך פיצוי האחים.

עורך הדין גיא קמרי הינו בן מושב הבקיא בתחום, ובעל נסיון בניהול הליכים בכל הערכאות בבתי המשפט ברחבי הארץ.

 

משרדנו מייצג את לקוחותיו תוך שמירת אינטרס הלקוח בשימת דגש על מקצועיות, איכות, אמינות, מסירות וליווי אישי צמוד.

 

      לייעוץ ללא התחייבות 

[contact-form-7 id=”3117″ title=”לייעוץ ללא התחייבות”]

 

 

שתפו

מאמרים נוספים