בן ממשיך ירושת משק חקלאי

בן ממשיך ירושת משק חקלאי

 

משרדנו מתמחה בתחום דיני הירושה במושבים תוך התמחות ונסיון בתחום של בן ממשיך ירושת משק חקלאי.

להבדיל מדיני הירושה הכלליים, בירושת משק חקלאי במושב, ישנם כללים ספציפים המושפעים מהסכמים עליהם חתומים בעלי הזכויות בנחלה. כגון: בעל הנחלה,  האגודה השיתופית, הסוכנות היהודית לא”י, ומנהל מקרקעי ישראל – רמ”י.

הכלל בדבר מניעת פיצול נחלה וההסכמים החלים על המשק החקלאי, גורמים לסיבוכים משפטיים מורכבים לאחר פטירת בעל הנחלה. וכאשר דנים מה יעלה בגורלה לאחר פטירת ההורים.

האם תועבר הנחלה לבן הממשיך אשר מונה ע”י ההורים, או האם הנחלה תועבר לזוכה על פי צוואה. או שתימכר הנחלה והתמורה תחולק בין כלל האחים.

 

בן ממשיך - כללי ירושה במושב

כללי ירושת המשק החקלאי וזכות הבן הממשיך לקבל את המשק לאחר פטירת ההורים, במושב החתום על הסכם משולש. נקבעים בהסכם הנערך בין המושב לבין הסוכנות היהודית ורשות מקרקעי ישראל. הסכם זה קובע כללי ירושה שונים מחוק הירושה.

הכלל הוא כי לאחר פטירת בעל הנחלה, עוברת הנחלה לבן הזוג שנותר בחיים. אם שני ההורים הלכו לעולמם המשק יועבר לבן הממשיך. במידה ואין מינוי של “בן ממשיך”, המשק יועבר לאחד האחים תוך שפיצוי שאר האחים בגין חלקם בירושה.

לרוב הדברים אינם פשוטים, כגון במצב לאחר המינוי אחד ההורים ערך צוואה לטובת אח אחר. עולה השאלה האם מינוי בן ממשיך גובר על הוראות הצוואה?

 

עורך דין בן ממשיך ירושת משק חקלאי

למשרדנו נסיון רב בתחום של סוגיות העולות במקרים של ירושת משק חקלאי במושב לרבות. :  ביטול מינוי לבן ממשיך, הבן ממשיך אל מול צוואה, ירושת הנחלה על פי צוואה, הסכמה על הבן הממשיך תוך פיצוי האחים.

עורך הדין גיא קמרי הינו בן מושב הבקיא בתחום, ובעל נסיון בניהול הליכים בכל הערכאות בבתי המשפט ברחבי הארץ.

 

משרדנו מייצג את לקוחותיו תוך שמירת אינטרס הלקוח בשימת דגש על מקצועיות, איכות, אמינות, מסירות וליווי אישי צמוד.

 

      לייעוץ ללא התחייבות 

[contact-form-7 id=”3117″ title=”לייעוץ ללא התחייבות”]

 

 

שתפו

מאמרים נוספים

עורך דין פלילי לקטינים ונוער

עורך דין פלילי נוער וקטינים מתמחה בתחום העבירות הפליליות המבוצעות ע”י בני נוער וקטינים. בעניינים פליליים של קטינים חל חוק הנוער (שפיטה, ענישה ודרכי טיפול),

צוואה במושבים

האם ניתן לערוך צוואה במושבים ולהוריש את המשק החקלאי בצוואה? התשובה לשאלה זו תלויה בהסכם המשבצת החל על המשק החקלאי. הדבר אפשרי ככל שהוראות הצוואה

שחרור בעבירות אלימות במשפחה

עבירות אלימות במשפחה הינן עבירות אשר בתי המשפט מייחסים להם חומרה יתרה. לא בכדי הוספו עבירות האלמ”ב לקבוצת עבירות אשר מי שמואשם בהן עומדת כנגדו

משרד עורכי דין צוואות

עורך דין ירושה בתל אביב

עורך דין ירושה בתל אביב – קמרי משרד עורכי דין, משרדנו הינו משרד בוטיק מתמחה בתחום הירושה והצוואה, ובעל נסיון רב בניהול הליכי בפני הרשם

עורך דין פלילי

חקירת קטין במשטרה

קטין שעבר עבירה נושא באחריות פלילית במידה וגילו 12 שנים ומעלה.קטין החשוד בביצוע עבירה פלילית יוזמן לחקירה בידיעת אחד ההורים (מי שאת שמו הוא מסר

עורך דין פלילי קנאביס

סוגיות בענייני ירושה

מותו של אדם מעורר סוגיות משפטיות מורכבות בתחום הירושה. מה יהא על עזבונו ורכושו של אדם שנפטר? מי נושא בהתחייבויות אשר נטל על עצמו בחייו?