עבירת גידול סמים מסוג קנאביס הפכה לנפוצה במדינת ישראל, החוק ובתי המשפט רואים בחומרה את עבירות גידול הסמים. כמובן שישנה אבחנה בין אדם שגידל עציץ או שניים לשימוש עצמי לבין אדם שנתפס מגדל סמים במעבדה תוך השקעת ממון לשם כך.

העונש על גידול סמים

העונש על גידול סמים משתנה ותלוי נסיבות, כגון כמות הסמים ומשקלם, ההשקעה והתכנון שהושקעו בגידול ועוד. האם מדובר באדם עם עבר פלילי ועוד. כאשר אדם מגדל עציץ אחד למשל ניתן להניח לטובתו כי הגידול נעשה לשם צריכה עצמית ומשכך יכול ואף לא יוגש כנגדו כתב אישום. ככל שמדובר בגידול של מספר שתילים הרי שקמה חזקה כי הגידול נעשה שלא לצריכה עצמית והעונש עלול להיות חמור.

בעבירות של גידול סמים ישנם עונשים המתחילים בעונש של עבודות שירות, ובמקרים חריגים אף של”צ. לרוב מדובר בגידול בודד של מספר שתילים וכאשר מדובר באדם ללא עבר פלילי. מן העבר השני, אדם שנתפס מגדל מספר רב של שתילים בעלי משקל רב צפוי לעונש מאסר של ממש היכול להסתיים במספר שנים בכלא.

מעצר עד תום ההליכים בעבירות של גידול קנאביס

הכלל הוא כי מי שנתפס עובר עבירה של גידול סמים בכמויות גדולות צפוי למעצר עד תום ההליכים כנגדו, ובית המשפט ישחררו לחלופת מעצר בדמות מעצר בית רק במקרים חריגים. לעיתים דורש בית המשפט כי טרם ישקול שחרור של מי שמואשם בעבירת סמים חמורה יוגש בעניינו תסקיר של שירות המבחן אשר יבחן את מסוכנותו.

פסקי דין גידול מריחואנה

ת”פ 33806-01-16 מדינת ישראל נ’ פשרל גולדנברג – גידול של 122 שתילי קנאביס במשקל 18.9 ק”ג. נקבע מתחם עונשי בין 5 ל-15 חודשי מאסר, כעונש עיקרי וקנס שנע בין 2,000 ל-8,000 ₪. בית המשפט סבר כי יש מקום לסטות ממתחם העונש ההולם והנאשם נדון לצו של”צ בהיקף של 250 שעות, מע”ת, צו מבחן וקנס.

רע”פ 2194/14 בן שמעון נ’ מדינת ישראל – שם אושר מתחם שבין 18-30 חודשי מאסר בגין גידול קנאביס במשקל 33.5 ק”ג.

ת”פ (ת”א) 44986-07-15 מדינת ישראל נ’ סופר – נקבע מתחם עונש בין 17-30 חודשי מאסר בגין גידול 250 שתילי קנאביס במשקל כ- 34 ק”ג.

רע”פ 666/20 עמרם נ’ מדינת ישראל – נקבע מתחם עונש שנע מ-15 חודשי מאסר ועד 36 חודשי מאסר לנאשם שגידל למעלה ממאה שתילי סם במשקל כולל של כעשרה קילוגרם והחזיק בנוסף סם שחולק לשקיות במשקל כולל של 1.7 קילוגרם.

קמרי ושות’ משרד עורכי דין עוסקים בתחום הפלילי ובתחום של עבירות סמים בפרט. משרדנו נותן ליווי משפטי בשלב המעצר וניהול הליך פלילי לאחר הגשת כתב אישום.

*אין באמור לעיל להוות יעוץ משפטי.

שתפו

מאמרים נוספים

תקיפת בת זוג

תקיפת בת זוג חוק העונשין תקיפת בת זוג הינה עבירה חמורה בניגוד לסעיפים 379 ו- 382 (ב) (1) לחוק העונשין הקובעים עונש של 4 שנות

בקשת צו ירושה

ביטול כתב אישום

לאחר חקירתו של חשוד במשטרה, ובמידה ונמצאו די ראיות אשר יש בהן לבסס אשמתו של חשוד בעבירות פליליות, מוגש כתב האישום. כתב אישום שמוגש כנגד

עורך דין פלילי קנאביס

מעצר ימים

אדם אשר נחשד בביצוען של עבירות פליליות מובא לחקירה בתחנת המשטרה לבירור החשד שעלה כנגדו. במידה והחליט חוקר המשטרה כי החשדות נגדו הינן מבוססות. מורשה

עורך דין פלילי בחיפה

שימוע בטרם הגשת כתב אישום

שימוע בטרם הגשת כתב אישום – סעיף 60 א’ לאחר חקירת המשטרה , למרות שחרור החשוד מתנאי מעצר, ובמידה ולא נתקבלה הודעה על סגירת התיק

עורך דין צוואה וירושה

עורך דין עבירות סמים

עורך דין עבירות סמים, מתמחה ב- “פקודת הסמים המסוכנים”- המגדירה בתוכה את סוגי העבירות ואת האיסורים הקשורים בסמים. למשל, ייבוא סמים, סחר בסמים ואף החזקת