עורך דין דיני עבודה בכרמיאל

לייעוץ 077-4546091

עורך דין דיני עבודה בכרמיאל קמרי – סובג ושות' משרדנו חרט על דגלו לפעול ללא לאות לטובת הלקוח, זאת על ידי מתן מענה משפטי מקיף ומקצועי בענייני משפט העבודה.

חוקי העבודה כוללים בתוכם עקרונות רבים מתוך דינים שונים, חשוב לדעת כי זכויות המעסיק והעובד שוות ערך ובניגוד לדעה הרווחת אין כל יתרון ממשי למי מהצדדים.

באמצעות שימוש באסטרטגיה נכונה ניתן לנהל באופן מיטבי ולהפיק את מירב התועלת מכל תיק לגופו, היתרון בבחירת המשרד כמייצג בא לידי ביטוי במתן מענה כולל לכל סוגיה משפטית המונחת לפתחו של הלקוח באמצעות דרך הפעולה הנכונה והיעילה ביותר.

משרד עורכי דין לענייני עבודה בכרמיאל קמרי – סובג ושות', מייצג בתחום משפט העבודה על כל רבדיו ושם לעצמו דגש על שירות משפטי אישי הן למעסיקים והן לעובדים ללא פשרות.

למשרדנו ניסיון רב בייצוג בתיקים הנובעים מיחסי עבודה וזכויות עובדים ומעסיקים לרבות, הפרשות לפנסיה, פיצויי פיטורין, שימוע לפני פיטורין, שעות נוספות, התפטרות, פיטורים, לשון הרע בעבודה, פגיעה בפרטיות במקום העבודה, צו הרחבה, הסכם קיבוצי, זכויות עובדים בפירוק חברה, התעמרות בעבודה, הודעה לעובד, חוזה העסקה, הלנת שכר, פיצויי הלנה, גניבה ממעביד, אי תחרות, שמירת סודיות, התפטרות בדין מפוטר, שכר עבודה, הפרשי שכר, פגם בתלוש שכר, השעיה מעבודה, השעיה זמנית, עובדי מדינה, דין משמעתי, קביעות בעבודה, גמר חשבון, הטרדה מינית בעבודה, תשלום ימי חג, דמי הבראה, חופשה שנתית, פדיון ימי חופשה.

עורכי דין לענייני עבודה בכרמיאל מעניקים יעוץ משפטיבתחום דיני העבודה וזכויות עובדים :

טעות נפוצה לחשוב כי זכויות שלא שולמו כסדרן יינתנו עם סיום ההעסקה, המועד הכי נכון לדרוש את כלל הזכויות המגיעות מעבודה הוא ברגע האמת ועדיפה שעה אחת קודם.

משפט העבודה מעניק זכויות ומטיל חובות הן לעובד וכן למעסיק, התחום הנרחב הנקרא דיני עבודה כולל בתוכו כללים רבים הנגזרים מתוך חוקים, הלכות בתי הדין לעבודה ומשפט הצדק הטבעי.

על מנת להבין טוב יותר את הנושא ניתן לתאר באופן נרחב את מערכת היחסים בין כל הגורמים המעורבים בסוגייה הקשורה לדיני עבודה ככזאת שחל עליה סוג של חוזה או הסכם המורכב מכל מערכת הדינים שקשורים בדיני העבודה, סעיפי החוזה מתקיימים בכל מערכת יחסי עבודה למרות שלא נרשמו במפורט או הועלו על הכתב.

לדוגמא, קיימים צווי הרחבה ( מרחיבים את זכויות העבודה ) המטילים חובה לביצוע הפרשות לקרן השתלמות למרות שהנושא לא נרשם בחוזה מול המעסיק.

תפקידו של עורך דין המתמחה בדיני העבודה הוא לאבחן אילו סעיפים חלים בהתייחס לכל מקרה באופן פרטני ומהן הזכויות הנגזרות מתוכם.

חשוב להדגיש, לא כל הפרת זכויות צריכה להגיע לפתחו של בית הדין לעבודה אלא ניתן להשיג את התוצאה הרצויה באמצעות פניה והפנייה לחובות וזכויות העובדים והמעסיקים על מנת לפעול לתיקון המחדל והמשך יחסי עבודה תקינים.

באמצעות ייעוץ משפטי מקצועי ואישי מטעם עורך דין לדיני עבודה בכרמיאל ניתן לעמוד על כל הזכויות המגיעות מעבודה.

מאמרים נוספים

מס ירושה

מס ירושה : מהו מס ירושה והאם הוא קיים בישראל? ישנם מקרים בהם מימוש ירושה, עלול להיות כרוך במס. מדוע בכלל קיים מס ירושה? האם

קרא עוד »

חלוקת ירושה בין אחים

חלוקת ירושה בין אחים : כך תעשו את זה נכון ! ירושה משותפת היא גורם מרכזי לסכסוכים משפחתיים, בעיקר אם המנוח לא הותיר צוואה. כיצד

קרא עוד »

צוואה הדדית

מהי צוואה הדדית בין בני זוג ואיך תכתבו אותה נכון? אחרי שנים רבות של חיים משותפים, גם את הצוואה שלהם, בני זוג יכולים לכתוב ביחד,

קרא עוד »
פירוק שותפות במקרקעין

דמי שימוש ראויים

דמי שימוש ראויים במקרקעין דמי שימוש ראויים במקרקעין הינם פיצוי הנפסק לבעל מקרקעין בגין שימוש שעשה אחר במקרקעין. המונח דמי שימוש ראויים משקף את הנזק

קרא עוד »

אי הרשעה בפלילים

אי הרשעה בפלילים מהי? אי הרשעה בפלילים הינה חריג לכלל במשפט הפלילי לפיו משהוכחה אשמתו של אדם בפלילים יורשע הוא בדין. ביטול הרשעה שמורה למקרים

קרא עוד »

ניהול עיזבון

למה צריך ניהול עיזבון ניהול עיזבון נדרש בהתקיים התנאים לכך, בתקופה שממועד פטירת המוריש ועד לחלוקת העיזבון בין היורשים. בתקופה שממועד פטירת המוריש ועד למתן

קרא עוד »