עורך דין דיני עבודה בכרמיאל

לייעוץ 077-4546091

עורך דין דיני עבודה בכרמיאל קמרי – סובג ושות' משרדנו חרט על דגלו לפעול ללא לאות לטובת הלקוח, זאת על ידי מתן מענה משפטי מקיף ומקצועי בענייני משפט העבודה.

חוקי העבודה כוללים בתוכם עקרונות רבים מתוך דינים שונים, חשוב לדעת כי זכויות המעסיק והעובד שוות ערך ובניגוד לדעה הרווחת אין כל יתרון ממשי למי מהצדדים.

באמצעות שימוש באסטרטגיה נכונה ניתן לנהל באופן מיטבי ולהפיק את מירב התועלת מכל תיק לגופו, היתרון בבחירת המשרד כמייצג בא לידי ביטוי במתן מענה כולל לכל סוגיה משפטית המונחת לפתחו של הלקוח באמצעות דרך הפעולה הנכונה והיעילה ביותר.

משרד עורכי דין לענייני עבודה בכרמיאל קמרי – סובג ושות', מייצג בתחום משפט העבודה על כל רבדיו ושם לעצמו דגש על שירות משפטי אישי הן למעסיקים והן לעובדים ללא פשרות.

למשרדנו ניסיון רב בייצוג בתיקים הנובעים מיחסי עבודה וזכויות עובדים ומעסיקים לרבות, הפרשות לפנסיה, פיצויי פיטורין, שימוע לפני פיטורין, שעות נוספות, התפטרות, פיטורים, לשון הרע בעבודה, פגיעה בפרטיות במקום העבודה, צו הרחבה, הסכם קיבוצי, זכויות עובדים בפירוק חברה, התעמרות בעבודה, הודעה לעובד, חוזה העסקה, הלנת שכר, פיצויי הלנה, גניבה ממעביד, אי תחרות, שמירת סודיות, התפטרות בדין מפוטר, שכר עבודה, הפרשי שכר, פגם בתלוש שכר, השעיה מעבודה, השעיה זמנית, עובדי מדינה, דין משמעתי, קביעות בעבודה, גמר חשבון, הטרדה מינית בעבודה, תשלום ימי חג, דמי הבראה, חופשה שנתית, פדיון ימי חופשה.

עורכי דין לענייני עבודה בכרמיאל מעניקים יעוץ משפטי בתחום דיני העבודה וזכויות עובדים :

טעות נפוצה לחשוב כי זכויות שלא שולמו כסדרן יינתנו עם סיום ההעסקה, המועד הכי נכון לדרוש את כלל הזכויות המגיעות מעבודה הוא ברגע האמת ועדיפה שעה אחת קודם.

משפט העבודה מעניק זכויות ומטיל חובות הן לעובד וכן למעסיק, התחום הנרחב הנקרא דיני עבודה כולל בתוכו כללים רבים הנגזרים מתוך חוקים, הלכות בתי הדין לעבודה ומשפט הצדק הטבעי.

על מנת להבין טוב יותר את הנושא ניתן לתאר באופן נרחב את מערכת היחסים בין כל הגורמים המעורבים בסוגייה הקשורה לדיני עבודה ככזאת שחל עליה סוג של חוזה או הסכם המורכב מכל מערכת הדינים שקשורים בדיני העבודה, סעיפי החוזה מתקיימים בכל מערכת יחסי עבודה למרות שלא נרשמו במפורט או הועלו על הכתב.

לדוגמא, קיימים צווי הרחבה ( מרחיבים את זכויות העבודה ) המטילים חובה לביצוע הפרשות לקרן השתלמות למרות שהנושא לא נרשם בחוזה מול המעסיק.

תפקידו של עורך דין המתמחה בדיני העבודה הוא לאבחן אילו סעיפים חלים בהתייחס לכל מקרה באופן פרטני ומהן הזכויות הנגזרות מתוכם.

חשוב להדגיש, לא כל הפרת זכויות צריכה להגיע לפתחו של בית הדין לעבודה אלא ניתן להשיג את התוצאה הרצויה באמצעות פניה והפנייה לחובות וזכויות העובדים והמעסיקים על מנת לפעול לתיקון המחדל והמשך יחסי עבודה תקינים.

באמצעות ייעוץ משפטי מקצועי ואישי מטעם עורך דין לדיני עבודה בכרמיאל ניתן לעמוד על כל הזכויות המגיעות מעבודה.

מאמרים נוספים

ניהול עיזבון

למה צריך ניהול עיזבון ניהול עיזבון נדרש בהתקיים התנאים לכך, בתקופה שממועד פטירת המוריש ועד לחלוקת העיזבון בין היורשים. בתקופה שממועד פטירת המוריש ועד למתן

קרא עוד »
משק חקלאי בצוואה

בן ממשיך

בן ממשיך במושב בן ממשיך במושב הינו הבן אשר מונה על ידי הוריו להחזיק במשק יחד עימם עוד בחייהם, ובבוא היום לאחר פטירת שני ההורים

קרא עוד »

פירוק שיתוף ירושה

פירוק שותפות ירושה פירוק שיתוף ירושה או פירוק שותפות ירושה מתבקש כאשר מבקשים היורשים לחלק בינהם את נכסי העזבון ולפרק את השותפות בנכסים שירשו. ניתן

קרא עוד »

עבירות אלימות במשפחה

עבירות אלימות במשפחה הינן עבירות הכוללות עבירות פרטניות שנעברו כלפי בן משפחה. כגון: תקיפת בת זוג, עבירות מין במשפחה. איומים, אונס, כליאת שווא , חטיפה

קרא עוד »

הגנה על צוואה

הגנה על צוואה נדרשת לשם הגנה ושמירה על רצון המצווה וכבודו, כאשר עולה חשש כי בשל סכסוכי ירושה תוגש התנגדות לצוואה. דבר העלול לגרום לפסילת

קרא עוד »

עורך דין לענייני ירושה בחיפה

עורך דין לענייני ירושה בחיפה נותן יעוץ משפטי בתחום הירושה ובעל נסיון רב בניהול הליכים בפני הרשם לענייני ירושה בחיפה ובפני בית המשפט. מעוניינים להגיש

קרא עוד »