עורך דין מושבים נחלות ומשקים

יש לכם סכסוך משפטי בנושא של נחלות ומשק חקלאי? אנחנו יודעים איך לעזור לכם

 קמרי ושות' הינו משרד בוטיק המתמקד בליטיגציה וייצוג של תיקים מורכבים בתחום דיני מושבים ונחלות בעל ניסיון רב והצלחות מרובות בתיקים בבית המשפט.

עורך דין נחלות במושבים גיא קמרי הינו בן מושב בעל ניסיון רב בהליכים הקשורים לנחלות ומשקים חקלאיים במושבים.

עיסוק מרכזי בתחום נחלות ומושבים
הנכם מוזמנים לפנות אלינו לבחינת סיכויי התיק
חותם אמינות
לשיחת ייעוץ ללא התחייבות חייגו עכשיו!
לשיחת ייעוץ עם עו"ד קמרי ללא התחייבות!
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

למשרדנו ניסיון רב בתיקים בתחום הנחלות ומשקים חקלאיים

ירושת משק חקלאי: תחום הירושה של משק חקלאי הינו תחום משפטי המצריך ידע מדויק וניסיון ספציפי שאינו דומה לכללי הירושה הרגילים. על הנחלה חל הסכם משבצת "משולש" במושב עובדים או "דו-צדדי" בכפר שיתופי, תוך מעורבות של הסוכנות היהודית ורשות מקרקעי ישראל

בן ממשיך במושב: מיהו הבן הממשיך? כיצד ממנים אותו ואיך משלימים את הרישום? מה דינו של הסכם בן ממשיך שלא הסתיים ברישום? כיצד ניתן לבטל מינוי של בן ממשיך בהעדר הסכמה? מהם זכויותיו וחובותיו של הבן הממשיך כלפי הוריו ומה ניתן לעשות כאשר הבן הממשיך מפר את התחייבויותיו או מתנהג התנהגות מחפירה כלפי הוריו.

הורשת נחלה בצוואה: האם ניתן להוריש נחלה באמצעות צוואה? באילו מצבים יש תוקף לצוואה במשק חקלאי ומתי הצוואה תיפסל? האם צוואה שנערכה בניגוד להסכם בן ממשיך תהיה תקפה? ומה תוקפו של הסכם פנים משפחתי שנערך בחיי ההורים לגבי הנחלה הסותר הוראות צוואה.

פירוק שיתוף בנחלה: מהי תביעה לפירוק שיתוף בנחלה? האם ניתן לבצע חלוקת נחלה בין יורשים? מה שווי הפיצוי לו זכאים שאר היורשים מהבן הממשיך או מהבן שנקבע כי הוא מסוגל לקיים את המשק? האם בקביעת הפיצוי יש להתחשב במיסים ותשלומים החלים על הנחלה?

מיהו הבן שמסוגל לקיים את המשק: כיצד יחליט בית המשפט למי תימסר הנחלה? מהם המבחנים והאינדיקציות על פי פסיקת בתי המשפט להכרה באחד היורשים כ"בן שמסוגל לקיים את המשק"? האם אותו בן שיקבל את כלל הנחלה חייב בפיצוי שאר היורשים ומהו שיעור הפיצוי?

עורך דין אגודת שיתופיות ומגזר חקלאי: למשרדנו ניסיון בהליכי בוררות בפני רשם האגודות השיתופית, קבלה לחברות באגודה, סכסוך גבולות בנחלה, ומיצוי זכויות אל מול רשויות האגודה, ערעור על החלטות ועד האגודה והאסיפה הכללית, ותביעה למיצוי זכויות המגיעות לבעל הנחלה מהאגודה, זכות להרחבה ביישוב, וזכויות בשטחים חקלאיים.

נעשה לכם עוול? אנחנו נילחם על הזכויות שלכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות חייגו עכשיו!
לבחינת סיכויי התיק ללא כל התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

צוואה וחוקי ירושה בנחלות ובמושבים

חוקי הירושה בנחלות ומשקים חקלאיים הינם חוקים השונים מכללי הירושה הרגילים. על העברת נחלה בירושה חלים כללים מגבילים שמקורם בהסכמי המשבצת הרלוונטיים, החוזה המשולש שחל במושבי עובדים, וההסכם הדו צדדי החל בכפרים שיתופיים ובצורות התאגדות נוספות. בראשם ההגבלה הקבועה בהסכמים ובמדיניות רשות מקרקעי ישראל האוסרת על העברת הנחלה ליותר מילד אחד. מעבר להגבלה זו ישנם הגבלות נוספות כגון העברת הנחלה או המשק החקלאי בצוואה, שאינה אפשרית במרבית המקרים. משרדנו הינו משרד העוסק בעיקר בתחום הירושה של נחלות במושבים וביישובים נוספים, ובעל נסיון רב והצלחות מרובות בתחום.

בן ממשיך במשק חקלאי

משרדנו עוסק כעיסוק עיקרי בתחום הבנים הממשיכים במושבי עובדים. בדרך מינוי של בן ממשיך, ביטול מינוי של בן ממשיך, ורישום של בן ממשיך בנחלה. למשרדנו ניסיון רב בתיקים הקשורים לבן ממשיך אשר הגיעו לבית המשפט והסתיימו בפסק דין. בין היתר בתיקים בהם נערכה צוואה לאחר מינוי של בן ממשיך. בתביעה שהגישו יורשי נחלה לפירוק שיתוף בנחלה ותביעה שהוגשה על ידי אחים לפיצוי מהבן הממשיך. בכל הקשור למינוי בן ממשיך, יש משמעות לכך שהבן בנה את ביתו בסמוך להורים בנחלה ובחייהם עיבד את המשק.

צוואה הדדית

עורך דין פירוק שיתוף בנחלה

עורך דין פירוק שיתוף בנחלה נדרש להכיר את כללי הירושה בנחלות. לרבות הסכמי המשבצת הרלוונטים וכן סעיף 114 לחוק הירושה, ובמיוחד פסיקת בתי המשפט. יודגש כי לא תמיד ניתן לבצע פירוק שיתוף בנחלה, וכי ישנם מקרים בהם הנחלה תימסר לבן המסוגל לקיים את המשק החקלאי ובמקרים מסויימים הוא יהיה חייב בפיצוי לשאר היורשים בנחלה. כדי לבצע פירוק שיתוף בנחלה על ידי מכירה לצד ג' יש להצטייד בחוות דעת שמאי, ולקחת בחשבון תשלומים לרמ"י ולרשויות המס אשר עלולים להיות גבוהים ביותר.

הנכם מוזמנים לפנות אלינו בכל סכסוך משפטי בנושא של נחלות ומשקים חקלאיים

כתבו לנו...

פרטי יצירת קשר

רשתות חברתיות

דילוג לתוכן