עורך דין צוואה וירושה

לייעוץ 077-4546091

משרד עורך דין צוואה וירושה – קמרי, הינו משרד בעל ניסיון רב בתחום הצוואות והירושות. הן בהליכים המתנהלים בפני רשם הירושה, והן בהליכים המגיעים להכרעת בית המשפט. 

משרדנו נותן שירות משפטי בתחום הירושה, תוך שימת דגש על מקצועיות ואמינות. כל תיק המגיע לפתחנו נבחן באופן מעמיק, תוך ניתוח כלל הראיות הקיימות ובחינת הסיכויים והסיכונים בכל מקרה ומקרה. 

בתיקי ירושה וצוואה ישנה חשיבות מרובה לאיסוף מידע רב ככל הניתן עוד בשלבים המוקדמים. טרם הגשת בקשה לרשם הירושה, שכן הדבר עלול להשפיע על סיכויי ההצלחה בתיק. כאשר הדבר נוגע לבקשה לקיום צוואה או להתנגדות לצוואה, ישנה חשיבות לערוך בירורים מקדימים. כגון: מצבו הרפואי של המצווה וכשירותו לעורך צוואה, מידת מעורבותו של הנהנה והשפעתו על המצווה בעת עריכת הצוואה.

בהליכים של בקשה לצו ירושה וכאשר היקף הרכוש שהותיר אחריו המוריש אינו ידוע. כדאי לשקול מינוי עורך דין צוואה וירושה למנהל העיזבון. מנהל העיזבון יכנס וישמור על הרכוש עד לקבלת צו ירושה. כמו כן במידה ומי מהיורשים פעל להבריח נכסים או כספים מהעיזבון, תפקידו של מנהל העיזבון לפעול להשבת הנכסים, לרבות באמצעות הגשת תביעה כנגד מי מהיורשים.

מעוניינים בשירות עורך דין צוואות וירושות?. משרדנו ניהל תיקים רבים הנוגעים לסכסוכי ירושה אשר הסתיימו בהצלחה. 

ייעוץ ע"י עורך דין צוואה וירושה

טרם נקיטת כל פעולה בענייני ירושה וצוואה, מומלץ לקבל יעוץ מעו”ד המתמחה בדיני הירושה. ליעוץ מוקדם ישנה חשיבות רבה באשר לדרך ניהול התיק והאסטרטגיה המשפטית והגדלת סיכויי ההצלחה. הדבר מקבל משנה תוקף כאשר בענייני ירושה המוריש אינו עוד בין החיים. והעדים אינם תמיד אובייקטיבים, כאשר נדרשת פעולת איסוף ראיות ונתונים, בלי שהדבר יעלה חשד אצל הצד השני. למשל כאשר מבקשים להגיש התנגדות לצוואה, ניתן לבדוק את כשירותו של המוריש לערוך צוואה על סמך המידע הרפואי המצוי לגביו, תוך שימוש בחוות דעת מומחה רפואי, טרם ניהול ההליך המשפטי.

משרד עורכי דין קמרי נותן יעוץ משפטי מקיף בסוגיות של ירושה וצוואה, הנכם מוזמנים לפנות אלינו.

עו"ד צוואות וירושות - כללי הירושה:

במותו של אדם עובר עזבונו ליורשיו, ומיהם יורשיו של אדם? בהתאם לחוק הירושה יורשיו של אדם הינם יורשים ע”פ דין או זוכים בצוואה.

יורשים ע”פ דין של אדם מוגדרים בחוק הירושה כך.: מי שהיה במות המוריש בן-זוגו, ילדי המוריש וצאצאיהם, הוריו וצאצאיהם, הורי הוריו וצאצאיהם.

כאשר אדם ערך בחייו צוואה, הרי שעזבונו יחולק בהתאם להוראות הצוואה, ולא ליורשיו ע”פ דין. מה קורה כאשר אדם עורך צוואה המנשלת את יורשיו ע”פ דין, את ילדיו למשל, האם זה סוף פסוק?

במידה ומי מהיורשים סבור כי הצוואה אשר מדירה אותו מהירושה אינה סבירה או אינה תואמת את רצון המנוח. הרי שישנה אפשרות להגיש התנגדות לצוואה במטרה להביא לפסילת הצוואה.

כתב ההתנגדות לצו קיום צוואה אמור לכלול את עילות התנגדות לצוואה הקבועות בחוק, כגון: פגמים בצוואה, העדר כשרות לצוות, מעורבות בעריכת הצוואה, השפעה בלתי הוגנת, זיוף צוואה ועוד.

ניתן להגיש התנגדות לצוואה באמצעות עו”ד צוואות וירושות הבקיא בכללי הירושה. ההתנגדות מוגשת לרשם לענייני ירושה, אשר מעביר את ההכרעה לבית המשפט לענייני משפחה. 

פסילת צוואה משמעותה כי חוזרים לכללי הירושה הבסיסיים לפיהם, יורשי המנוח הינם קרובי משפחתו היורשים ע”פ דין.

 

עורך דין צוואה וירושה - סכסוכי ירושה והסכם בין יורשים

סכסוכי ירושה בין בני משפחה עלולים לגרום לנתק ופירוק המשפחה המורחבת, במקרים מסויימים ניתן לפתור סכסוכי ירושה ע”י עריכת הסכם בין יורשים, וללא צורך בניהול הליך משפטי מורכב ויקר. לעיתים ניתן להשיג הסכמה בין יורשים, למשל כאשר ניתן לוותר על נכס מסויים לטובת אחד היורשים, תוך פיצוי כספי לשאר היורשים בהתאם לחלקם בירושה. לאור העומס בבתי המשפט, פשרות מתקבלות בברכה. אך גם הסכם פשרה, אמור לשרת את האינטרס של כלל היורשים. יש לבחון כל מקרה לגופו, ישנם מקרים אשר מתאימים להסתיים בהסכם פשרה, וישנם כאלה שלא. יש לבחון כל מקרה ומקרה לפי טיב הראיות, ובחינת הסיכויים להצלחה אל מול הסיכונים להפסיד את הכל.

עו”ד צוואה וירושה הבקיא בתחום, ידע לנתח את הראיות שבתיק, לשקול את הסיכויים אל מול הסיכונים, ולתת ייעוץ משפטי נכון ללקוח באשר לדרך בה יש לנקוט בכל מקרה ומקרה.

משרדנו מתמחה במתן פתרונות יצירתיים לסיום סכסוכי ירושה, באמצעות כלים מקצועיים ושימוש במומחים חיצוניים, ניתן להגיע לעריכת הסכם בין יורשים אשר יסיים את המחלוקת בפשרה.

שתפו

מאמרים נוספים

הגנה על צוואה

הגנה על צוואה נדרשת לשם הגנה ושמירה על רצון המצווה וכבודו, כאשר עולה חשש כי בשל סכסוכי ירושה תוגש התנגדות לצוואה. דבר העלול לגרום לפסילת

קרא עוד »

עורך דין לענייני ירושה בחיפה

עורך דין לענייני ירושה בחיפה נותן יעוץ משפטי בתחום הירושה ובעל נסיון רב בניהול הליכים בפני הרשם לענייני ירושה בחיפה ובפני בית המשפט. מעוניינים להגיש

קרא עוד »

הסכם ממון או צוואה

הסכם ממון או צוואה מה גובר? לשניים ביטוי בשני מישורים שונים: הסכם ממון עניינו בשאלת היקף העיזבון, לא ניתן לשלול את זכות הירושה של בת

קרא עוד »

עורך דין צו ירושה

זקוקים לייעוץ וייצוג בענייני ירושה? עורך דין צו ירושה קמרי עוסק בתחום הירושה, לרבות בהגשת בקשה לצו ירושה ורישום נכסי העזבון בהתאם לצו. צו ירושה

קרא עוד »

הסכם בין יורשים

הסכם בין יורשים או הסכם חלוקת העזבון נערך לאחר פטירת המוריש בשאלת אופן החלוקה ומהו החלק אותו יקבל כל יורש מנכסי המוריש. ישנם שתי דרכים

קרא עוד »
צו לקיום צוואה

צו קיום צוואה

צו קיום צוואה הינו צו אשר ניתן על ידי רשם הירושה, הנותן תוקף לצוואה שהותיר אחריו אדם שנפטר. צו קיום צוואה נדרש כדי לממש את

קרא עוד »